Wycieczki po Teneryfie

Teneryfa

Królowa wysp Kanaryjskich

Teneryfa należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki, jest zaliczana do Makaronezji. Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich i najludniejszą wyspą hiszpańską. Teneryfa, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Obowiązującą na wyspie walutą jest euro, a językiem urzędowym język hiszpański. Z mieszkańcami można się też porozumiewać w językach angielskim i niemieckim, w tych językach są też niektóre tablice informacyjne.

Teneryfa oraz sąsiednia wyspa Gran Canaria jest często nazywana kontynentem w miniaturze ze względu na kilka typów krajobrazu i kilka stref klimatycznych na nich występujących. Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide, który jest parkiem narodowym, oraz zabytkowe miasto La Laguna.

Teneryfa ma 2034 km² powierzchni, około 80 km długości i 50 km szerokości.

Dial World Exchange jest specjalistą w zakresie wycieczek po Teneryfie.

Organizujemy również wycieczki z polskim pilotem na Gran Canarię, La Gomerę, La Palmę. 

Atrakcje Teneryfy

Odkryj ją
Teide - wulkan

Wycieczki po Teneryfie

Szczyt wulkaniczny

Masyw wulkaniczny o wysokości 3718 m n.p.m. i wysokości od dna morza 7500 metrów. Jest najwyższym szczytem w Hiszpanii, najwyższym punktem Oceanu Atlantyckiego.Prowadzimy indywidualne wycieczki fakultatywne z polskim przewodnikiem licencjonowanym na Wyspach Kanaryjskich.Pilot odbiera Pańswta spod hotelu i zawozi na całodzienną wycieczkę fakultatywną.

Piekne plaże

Złote i ciemne wulkaniczne

Teneryfa posiada ponad 140 pięknych piaszczystych plaż w różnych kolorach. Plaże na Teneryfie są jednymi z najczystszych w Europie i wyróżniają się sporym zróżnicowaniem, co jest skutkiem wulkanicznego pochodzenia całej wyspy.
Plaże w kolorze ciemno-czerwonym znajdziemy mało znaną plaże w El Medano usytuowaną po drugiej stronie góry Montańa Roja, w kolorze czarnym w Puerto de La Cruz – Playa Jardin, w kolorze siwym w Los Realejos – Playa Socorro, w kolorze szaro-zółtym w Los Cristianos – Playa Las Vistas, w Playa de Las Americas – Playa Fańabe, Playa Troya oraz naładniejsza plaża na Teneryfie w Adeje – Playa del Duque, położona pomiędzy dwoma niewielkimi klifami, otoczona przytulnymi kawiarenkami i sklepami.

Teneryfa - plaże
Teneryfa - architektura

Architektura

Nowoczesność i tradycja

Wybierając miejsce wakacyjnych wyjazdów, zwykle zwiedzamy zabytki – budynki powstałe kilka wieków temu. Nie zapominajmy, że w miejscu, do którego się wybieramy, można znaleźć wiele ciekawych przykładów architektury współczesnej. Nie inaczej jest na Teneryfie.

Południowe, słoneczne wybrzeże Teneryfy zajmuje gęsta, wielopiętrowa, komercyjna zabudowa, złożona głównie z hoteli.

Starówka San Cristóbal de La Laguna (miasta leżącego w obrębie wielkiej aglomeracji Santa Cruz) jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wszystko za sprawą charakterystycznej zabudowy renesansowej.

Północny zachód wyspy jest bardziej „dziki”, pełen tradycyjnej architektury, która nie uległa postępowi obecnych czasów. Pośród gór zauważyć można wiele tradycyjnych, wiekowych domków bez nowoczesnych udogodnień.

Raj dla surferów

Wymarzone fale w pięknym otoczeniu

Na wyspie popularny jest surfing i windsurfing, jak i rzadziej uprawiany kitesurfing. Znajduje się tu dziesięć szkół, w tym jedna, która jest własnością miasta, oraz kilka kursów do szybkiej nauki tych sportów. Głównymi miejscowościami, gdzie uprawia się te sporty, są: Médano, Playa de Las Americas, wybrzeża Santa Cruz de Tenerife, wybrzeża Guimarás i Orotava Valley i Playa del Socorro w Los Realejos. Niektóre te miejsca były gospodarzami Pucharu Świata (Grand Slam) w tych dyscyplinach.

Teneryfa - surfer
Teneryfa - wąwóz Masca

Wąwóz Masca

Najbardziej widokowa trasa

To położona na północnym zachodzie Teneryfy strefa wyróżnia się największym bogactwem przyrodniczo-krajobrazowym. Główną atrakcją regionu jest malowniczy Wąwóz Masca oraz rezerwat Parque Rural de Teno. Chronione przed nadmierną ingerencją człowieka urbanizacyjnymi głębokie jary, strome urwiska, obszary leśne oraz ciche zatoczki nad oceanem są ekologiczną enklawą wyspy. W gęstwinie tropikalnych lasów ukryte są budowle prezentujące tradycyjną architekturę wiejską tego regionu. Nazywane są po hiszpańsku Caserío de Masca. W jednym z rustykalnych, górskich domków znajduje się badzo ciekawe muzeum oraz centrum miejscowego rękodzielnictwa.

Wakacje na Teneryfie

Bonusowe tygodnie

Zwiedzaj świat, wybierz wypoczynek na Tereryfie z DWE Polska. Korzystaj z apartamentów w najlepiej położonych ośrodkach wczasowych zawsze za cenę 640 euro za tydzień pobytu dla całej rodziny. Zakwaterowanie odbywa się w najwyższej klasy apartamentach w pełni wyposażonych i umeblowanych, z dostępem do całej infrastruktury ośrodka m. in. basenów, jacuzzi, klubów dla dzieci itp.